Odpływy liniowe niskie- idealne do prysznica, brodzika, łazienki różne wymiary - Lazienka360.pl

Odpływy liniowe niskie - idealne do prysznica, brodzika, łazienki

Projektujesz lub remontujesz łazienkę i zastanawiasz się, w jakim stylu wykonać prysznic? Masz do wyboru różne opcje widoczne w naszym sklepie internetowym. Coraz chętniej wybieranym sposobem na wykonanie tego kluczowego miejsca w łazience jest realizacja odpływu liniowego. Świetnie wpisuje się w minimalistyczny projekt łazienki, w której rolę kabiny prysznicowej pełni odpowiednio zaprojektowana wnęka. Takie rozwiązanie jest również możliwe w bloku, wymaga jednak pewnych kompromisów.

Dla spójności całego projektu istotne jest to, by wnęka i podłoga w pomieszczeniu były na jednakowym poziomie. Wtedy możesz wykorzystać brodzik podpłytkowy z maskownicą lub odpływ liniowy prysznicowy z niesamowitym efektem. Wiele osób decyduje się także na wariant ścienny, dzięki któremu niewielka szczelina na styku podłogi i ściany zdradza obecność kanalizacji. Bez względu na to, jaki pomysł jest godny Twojej uwagi niezbędne akcesoria i produkty znajdziesz w naszej ofercie. Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Odpływ liniowy podłogowy – co warto wiedzieć?

Pamiętaj, że montaż odpływu liniowego nie jest tak prosty, jak instalacja tradycyjnego brodzika z syfonem. Przede wszystkim potrzebny jest do tego odpowiednio gruby strop. Tylko dzięki niemu uda Ci się ulokować niezauważalnie wszystkie komponenty instalacji. Takie rozwiązanie może mieć różne wymiary, najczęściej jednak jest odpowiednio wąskie i długie. Jego grubość wraz z syfonem wynosi zazwyczaj ponad 10 cm. Dlatego, jeśli nie jesteś pewny, czy strop w bloku jest na tyle gruby, postaraj się o odpowiednie podwyższenie.

Jeśli montujesz odpływ do prysznica w formie liniowej usytuowany przy ścianie, również powinieneś mieć do dyspozycji odpowiednio grube elementy konstrukcyjne. Najlepiej jest wykonywać pracę na etapie projektowania lub podczas gruntownego remontu schować całą instalację za ściankami łazienki. Bez względu na to, czy wybierasz model liniowy podłogowy, czy przyścienny, pamiętaj o zachowaniu odpowiedniego spadku, który powinien wynosić do 2%.

Jeśli nie chcesz wykonywać prac związanych ze skomplikowanym profilowaniem podłogi, możesz skorzystać z komfortu, jaki daje płyta prysznicowa z odpływem liniowym. Jest to cały zestaw przygotowany do dalszego montażu i użytku. Odpowiednio ukształtowana bryła jest idealnie dopasowana i zapewnia perfekcyjne pozbywanie się wody. Oczywiście powinieneś przygotować właściwe wgłębienie w stropie, zanim zdecydujesz się na montaż. Ewentualnie konieczne będzie delikatne podniesienie podłogi w miejscu wnęki prysznicowej.

Od dawna odpływ liniowy podłogowy lub ścienny i brodzik podpłytkowy jest często wykorzystywanym sposobem na wykończenie łazienki. Nie musisz wtedy zabudowywać przestrzeni dodatkowymi elementami, a wnęka prysznicowa umożliwia dostosowanie przestrzeni do własnych potrzeb. Wszystko, co będzie Ci potrzebne do wykończenia łazienki, znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Oferujemy produkty najlepszych producentów w konkurencyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z innymi kategoriami sklepu!

Jakie odpływy liniowe niskie znajdziesz w tej kategorii?

Nie bez znaczenia jest funkcjonalność takiego rozwiązania, ale równie ważna jest jego estetyka. W naszym sklepie internetowym odpływ liniowy do prysznica zakupisz w różnych wariantach kolorystycznych: złocie, srebrze, czerni czy brązie. Poszczególne modele różnią się również rozmiarami oraz zawartością zestawów. Wszystkie wykonane są ze stali nierdzewnej, co zapewnia wysoką trwałość na długie lata. To niezawodne i nowoczesne rozwiązanie, które urozmaici każdą łazienkę. Sprawdź ofertę!

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl