Łazienka w stylu afrykańskim – sposób na niebanalne wnętrze

Łazienka w stylu afrykańskim – sposób na niebanalne wnętrze

Łazienka w stylu afrykańskim – sposób na niebanalne wnętrze

 

W poprzednich miesiącach omówiliśmy już na łamach naszego bloga styl retro: https://lazienka360.pl/pl/blog/2022/Przeglad-stylow-lazienkowych-styl-retro/36 oraz styl hiszpański: https://lazienka360.pl/pl/blog/2022/Lazienka-w-stylu-hiszpanskim-odwazny-sposob-na-niebanalne-wnetrze-cz.1/37 + https://lazienka360.pl/pl/blog/2022/LAZIENKA-W-STYLU-HISZPANSKIM-ODWAZNY-SPOSOB-NA-NIEBANALNE-WNETRZE-CZ.2/38. Dziś idziemy o krok dalej i zajmiemy się bardzo odważnym choć mało popularnym stylem afrykańskim. Kojarzy się on przede wszystkim z wakacyjnymi wojażami oraz filmami fabularnymi, których akcja dzieje się w Afryce.

 

Do odważnych świat należy

Jeżeli stawiamy na oryginalność i naszą łazienkę chcemy zaaranżować niebanalnie, styl afrykański jest idealnym rozwiązaniem. Ciepły klimat, ostre, żywe kolory, wzory w cętki, paski oraz plamki – wszystkie te elementy są pożądane, żeby stworzyć wyjątkowy, gorący klimat w pomieszczeniu. Produkty potrzebne do stworzenia łazienki w stylu afrykańskich nie należą do najpopularniejszych, dlatego też wybór w sklepach jest niewielki. Możemy jednak skorzystać z oferty serwisów aukcyjnych albo zagranicznych sklepów internetowych. Sprawdzą się również pamiątki z podróży oraz wszystkie elementy nawiązujące do dzikich zwierząt czy safari. Dobra wiadomość dla osób, które nie boją się ryzykować jest taka, że można szaleć z kolorami, fakturami oraz deseniami.

 

Mnogość kolorów i wzorów

W łazience urządzonej w stylu afrykańskim sprawdzą się ciepłe, naturalne barwy nawiązujące do piasku oraz kamieni. Na podłodze sprawdzą się natomiast białe lub czarne płytki. Jeżeli możemy sobie na to pozwolić warto zdecydować się na egzotyczne drewno – teak czy padouk, które można położyć na podłodze zamiast płytek. Elementy drewniane idealnie sprawdzą się również jako element ozdobny na ścianach czy materiał, z którego stworzone zostaną meble. Do takiego stylu idealnie wpasują się (trochę zapomniane) meble i dodatki wykonane z rattanu lub wytrzymałego bambusa.

Wspomnieliśmy już o kolorach, które warto wykorzystać w łazience, a które przywołują na myśl piasek czy kamień. Wykorzystać możemy farby czy płytki w odcieniach brązu, pomarańczy, a nawet czerwonej cegły czy żółtego słońca. Sprawdzi się też soczysta zieleń, bo przecież kontynent afrykański jest bardzo zróżnicowany – w pewnych krajach pustynny, w innych znajdziemy natomiast bujną roślinność. Możemy zagrać również fakturą ścian – mogą one być surowe, chropowate, a nawet wyglądać na niewykończone.

 

Inspirujące dodatki

Afrykański klimat we wnętrzu stworzą ręcznie wykonane figurki, szamańskie maski, kosze wykonane z rattanu czy drewna, maty drewniane, imitujące kamień doniczki, a także wszystkie elementy zawierające zwierzęce motywy: cętki, paski, łaty. Doskonale wyglądać będą oczywiście nasze pamiątki przywiezione z podróży do krajów Czarnego Lądu. Jeżeli często podróżujemy do Afryki i przywieźliśmy stamtąd wiele skarbów, możemy je wykorzystać właśnie w łazience. Jeżeli w naszej łazience znajduje się okno dorzućmy żywe rośliny, które pomogą stworzyć tropikalny, unikatowy klimat. 

 

Poza tym dobrym pomysłem jest, aby na podłodze rozłożyć matę z bambusa lub z trawy, która doskonale wpisuje się w ten styl. Pamiętajmy także o charakterystycznych bibelotach, jak na przykład o świecach, ceramicznych pojemniczkach, bambusowych kubeczkach, ozdobnych figurkach czy nawet maskach, które możemy zawiesić na ścianach.

 

Odpływy liniowe, brodziki prysznicowe, wanny

W łazience urządzonej w stylu afrykańskim sprawdzą się nowoczesne odpływy liniowe, w tym produkty w kolorze czarnym, które staną się praktycznie niewidoczne, oddając pole do popisu pozostałym elementom tworzącym orientalny klimat we wnętrzu. Odpływy liniowe, które idealnie nadadzą się do zastosowania w łazience urządzonej w stylu afrykańskim znaleźć można w naszym sklepie Lazienka360.pl pod linkiem: https://lazienka360.pl/pl/c/Odplywy-prysznicowe/30.  

Idealnym rozwiązaniem będą również brodziki w kolorze czarnym. W naszej ofercie dostępne są brodziki, które wyglądają świetnie i jednocześnie dają duże możliwości aranżacyjne wszystkim, którzy chcą zaszaleć we własnej łazience: https://lazienka360.pl/brodziki-prysznicowe.

Do podstawowego wyposażenia łazienki afrykańskiej zaliczyć możemy również wannę, którą można obudować fantazyjnymi płytkami. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się również takie wanny, które obudowane kolorowymi płytkami idealnie wpiszą się w afrykański klimat https://lazienka360.pl/pl/c/Wanny/36.

 

Łazienka dla odważnych

Łazienka w stylu afrykańskim to pomysł na stworzenie niebanalnego, unikatowego wnętrza. Jeżeli cenimy sobie oryginalność i nie chcemy tworzyć kolejnej minimalistycznej łazienki czy skandynawskiego wnętrza, a w głębi duszy grają nam żywe kolory, zapachy i smaki Afryki, warto pomyśleć o urządzeniu wnętrza w ten właśnie sposób. Efekty mogą przerosnąć nasze najśmielsze oczekiwania.  

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl