Czym jest bateria termostatyczna?

Czym jest bateria termostatyczna?

Urządzasz lub remontujesz łazienkę i zastanawiasz się, jaki sprzęt będzie najlepszym wyborem? Jednym z bardzo wygodnych rozwiązań jest głowica termostatyczna do baterii prysznicowej. W ten sposób z łatwością ustawisz odpowiednią temperaturę wody i oszczędzisz nie tylko swoje nerwy, ale też pieniądze i zmniejszysz zużycie energii. Wyjaśniamy, jak uniknąć złego podłączenia i na czym dokładnie polega działanie urządzenia termostatycznego. Przeczytaj tekst i dowiedz się więcej!

Głowica termostatyczna – co to takiego? 

Żeby zrozumieć opłacalność inwestowania w głowicę termostatyczną i montowania jej pod prysznicem czy przy wannie, wystarczy poznać jej sposób działania. Zadaniem sprzętu jest mieszanie ciepłej i zimnej wody w taki sposób, żeby użytkownik korzystał od razu z odpowiedniej temperatury cieczy, bez konieczności samodzielnego i długotrwałego ustawiania parametrów. Zamontowany wewnątrz baterii termostat umożliwia osiągnięcie oczekiwanej wartości w bardzo szybki sposób. Wystarczy poświęcić kilka sekund na regulację za pomocą jednego pokrętła. Ustawienie gwarantuje stałą temperaturę wody przez całą kąpiel i możliwość jej zmiany w każdym momencie. 

Kto skorzysta na takim rozwiązaniu? 

Właściwie – każdy. Działanie urządzenia sprawia, że głowica termostatyczna najbardziej przydaje się w miejscach, gdzie pojawiają się problemy z ciśnieniem strumienia i uzyskaniem stałej temperatury. Zdarza się, że jeśli w domu lub mieszkaniu pracuje inny sprzęt pobierający wodę, np. pralka lub zmywarka, to osoba zażywająca kąpieli w tym samym czasie jest narażona na jej skoki temperatur. To nie tylko niekomfortowe doświadczenie, ale też bardzo niebezpieczne, bo może prowadzić do powstania poparzeń. W takim wypadku, jeśli tylko bateria termostatyczna nie jest źle podłączona, zyskujesz gwarancję, że temperatura strumienia będzie dokładnie taka, jaka została wcześniej ustawiona przez użytkownika. To bardzo wygodne rozwiązanie również, jeśli w domu są dzieci, którym rodzice pomagają ustawić odpowiednią temperaturę wody. 

Dlaczego warto zainwestować w baterię termostatyczną? 

Oprócz wspomnianego już ryzyka poparzenia i zaburzenia komfortu podczas codziennego mycia jest jeszcze kilka argumentów przemawiających na korzyść zamontowania głowicy termostatycznej do baterii prysznicowej czy wannowej. Wśród głównych zalet warto wymienić oszczędność zarówno wody, jak i pieniędzy. Dzięki możliwości szybkiego ustawienia odpowiedniej temperatury skraca się czas potrzebny na osiągnięcie idealnych warunków, gwarantujących przyjemną kąpiel. W ten sposób zużywa się mniej nie tylko samej wody, ale też energii potrzebnej na jej ogrzanie. 

Zamów baterię termostatyczną do swojej łazienki! 

Na stronie Lazienka360.pl znajdziesz atrakcyjną armaturę pasującą do łazienek o różnych aranżacjach. Wybierając baterię prysznicową czy wannową wyposażoną w głowicę termostatyczną, zapewniasz sobie komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Nowoczesne urządzenia są proste w montażu, ale żeby uniknąć złego podłączenia sprzętu zawsze możesz skorzystać z pomocy fachowca. Wtedy masz pewność, że wszystko będzie działać prawidłowo, a strumień wody utrzyma odpowiednią temperaturę przez całą kąpiel. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty! 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl