Jakie baterie wybrać do swojej łazienki?

Jakie baterie wybrać do swojej łazienki?

 Sama kabina prysznicowa w połączniu z brodzikiem nie wystarcza do tego, aby wziąć szybką i relaksującą kąpiel. Bardzo istotne jest również dobranie odpowiedniej baterii prysznicowej , która nie tylko spełni wszystkie nasze oczekiwania, ale jednocześnie wpasuje się designem we wnętrze łazienki. Na co należy zwrócić szczególną uwagę i co warto wiedzieć, aby dokonać dobrego zakupu? Jakie baterie łazienkowe dostępne są obecnie na rynku?

 

 

 

 

 

Baterie prysznicowe


Baterie prysznicowe podzielić można na dwie główne kategorie: baterie natynkowe, które montuje się do wyprowadzonych na zewnątrz ścian rur oraz baterie podtynkowe, które nie wymagają instalowania baterii w ramach istniejącej instalacji, tylko w ścianie, po wykuciu odpowiednich otworów. W tym przypadku na zewnątrz widoczna jest tylko dźwignia pozwalająca na regulację intensywności oraz temperatury strumienia wody, odpowiednio dobrana maskownica, a także wylewka, natomiast mechanizm sterujący ukryty jest w ścianie, co niestety wymaga montażu produktu jeszcze przed położeniem glazury. Dzięki takim rozwiązaniom łazienka wydaje się jednak lżejsza i mniej zagracona. Baterie ścienne natynkowe są natomiast tańsze w zakupie oraz łatwiejsze do zamontowania, jak również prostsze w obsłudze, jeżeli będziemy chcieli wymienić zużyte elementy. W przypadku awarii dostęp do baterii jest bezproblemowy, czego nie można jednak powiedzieć o bateriach podtynkowych, kiedy to musimy nierzadko skuwać płytki, aby dostać się do niesprawnego elementu, aby go wymienić na nowy.

 

 

 

 

Na co należy zwrócić uwagę szukając odpowiedniej baterii prysznicowej?

 Większość osób kupując baterię prysznicową kieruje się przede wszystkim jej wyglądem oraz designem. Do dyspozycji mamy zarówno klasyczne rozwiązania, jak i baterie retro, a także nowoczesne produkty, które pasować będą do każdej, nawet najbardziej minimalistycznie urządzonej łazienki. Warto jednak pamiętać, że sercem produktu nie są jego wystające części, ale to, co schowane jest wewnątrz baterii. Najważniejszym, choć niewidocznym gołym okiem elementem baterii jest głowica, która to decyduje o szczelności, jakości, jak i wytrzymałości samego produktu. Odpowiada ona za regulację przepływu wody oraz mieszanie się ze sobą wody zimnej z ciepłą. W bardziej zaawansowanych technologicznie głowicach znajdują się również tłumiki, czyli specjalne sitka, których zadaniem jest wyciszenie szumu przepływającej wody. Dla wygody użytkowania istotne jest również sprawdzenie średnicy głowicy - najpopularniejsze mają 40 milimetrów. Tak duża głowica pozwala na swobodny przepływ silnego strumienia wody, abyśmy mogli korzystać z baterii bez żadnych problemów. Sama głowica może być ceramiczna – umożliwia wtedy precyzyjne ustawienie siły oraz temperatury, jednakże jest wrażliwa na zanieczyszczenia wody, a także łatwo może zostać uszkodzona. Na rynku dostępne są także głowicie suwakowe – najpopularniejsze, ekonomiczne w zakupie, dlatego najczęściej spotykane w polskich domach. Mamy do dyspozycji również głowice termostatyczne, które utrzymują zadaną temperaturę wody przez cały czas podczas kąpieli. To jednak wygoda, za którą musimy słono zapłacić.

 

 

 

 

Bateria to nie wszystko

 

Chcąc wyposażyć naszą domową strefę prysznicową w produkty, które zapewnią nam komfortową kąpiel, mamy do wyboru wiele możliwości dostępnych w sklepie www.lazienka360.pl. Popularnym rozwiązaniem jest deszczownica, która ma zarówno gorących zwolenników, jak i przeciwników. Najczęściej montowana jest ona przy suficie lub na ścianie, a spadająca z niej podczas kąpieli woda przypomina krople deszczu, stąd też wzięła się nazwa tego produktu. Dla codziennego komfortu najlepiej połączyć możliwości deszczownicy oraz tradycyjnej, znanej od kilkudziesięciu lat słuchawki prysznicowej. Dzięki temu będziemy mogli wziąć zarówno relaksującą, delikatną kąpiel, jak i szybki energetyczny prysznic z samego rana. Poza tym dodatkowa słuchawka przyda nam się np. do spłukiwania szamponu podczas kąpieli zwierzaka, jeżeli wśród naszych domowników jest pies czy inne zwierzę wyposażone w sierść lub futro.
Panele natryskowe, to popularna szczególnie wśród właścicieli większych łazienek, możliwość skorzystania z masażu w zaciszu własnego domu. Dostępne na rynku produkty oferują wiele funkcji, łącząc w sobie cechy deszczownicy, osobnej słuchawki prysznicowej, jak i dysz natryskowych, dzięki czemu mamy możliwość skorzystania z relaksującego hydromasażu. Panel natryskowy wymaga jednak odpowiednio mocnego ciśnienia wody, dlatego też jego użytkowanie może być czasem problematyczne. Poza tym w celu skorzystania z wbudowanych dysz musimy zakupić również zamykaną kabinę prysznicową, gdyż instalacja panelu np. w kabinie typu walk-in sprawi, że woda z impetem będzie wydostawać się na podłogę całej łazienki.

 

 Ofertę deszczownic znajdziecie tutaj.

 

 

Jakie baterie do wanny?

 

Jeżeli w łazience zainstalowaną mamy wannę, do naszej dyspozycji producenci oddają różne rodzaje baterii. Najbardziej popularne są oczywiście baterie ścienne (natynkowe), w których to widoczna jest cała bateria. Produkty przeznaczone do wanien dzielimy na dwie kategorie:

  • jednouchwytowe – strumień wody oraz temperaturę regulujemy przy pomocy jednego uchwytu, 
  • dwuuchwytowe – dwa zawory (jeden zimnej wody, drugi ciepłej) sterowane są oddzielnie,
  • baterie termostatyczne, gdzie za regulację temperatury wody odpowiada wbudowana w produkt głowica termostatyczna. Przy pomocy specjalnego pokrętła ustawia się odpowiadającą nam temperaturę, natomiast uchwytem reguluje się przepływ wody. W przypadku zmiany ciśnienia wody termostat natychmiast dostosuje strumień do odpowiednich parametrów w taki sposób, że nie odczujemy żadnej różnicy. 

Możemy również zdecydować się na baterie podtynkowe, w których to cały mechanizm ukryty jest pod powierzchnią tynku. Widzimy tylko pokrętła oraz kran. Podobnie jak w przypadku baterii ściennych, dostępne są wersje jedno- oraz dwuuchwytowe, a także baterie termostatyczne.


 

 

  

Ofertę baterii do wanien znajdziecie tutaj.

 

 

Które rozwiązania pozwolą nam oszczędzić pieniądze?

 

Jeżeli chcemy zadbać o środowisko naturalne, jak i o własny portfel, warto wybrać baterię termostatyczną jednouchwytową. Wyregulowanie strumienia zajmie nam o wiele mniej czasu, a wbudowany termostat w mig zaserwuje nam wodę o odpowiedniej dla nas temperaturze. Jeżeli chodzi natomiast o mycie rąk, sprawdzą się baterie bezdotykowe, które poza oszczędnością wody, ułatwiają zachowanie higienicznej czystości wokół baterii – nie ma bowiem konieczności dotykania uchwytów brudnymi rękami. Jeżeli chcemy rzeczywiście oszczędzać wodę na co dzień, warto zainteresować się dostępnymi na rynku bateriami z wbudowanymi perlatorami, ew. możemy również zakupić sam perlator, który montujemy na zakończeniu kranu lub pomiędzy baterią a wężem słuchawkowym. Perlator jest urządzeniem, które napowietrza strumień wody w nieodczuwalny dla nas sposób, a my mamy wrażenie, że wszystko jest tak, jak zawsze, zużywając przy okazji o wiele mniej wody.

 



O czym jeszcze warto pamiętać?

 

Niezależnie od dokonanego przez nas wyboru, warto mieć na uwadze warunki oraz długość gwarancji, czyli szczegóły, które są szczególnie istotne jeżeli chodzi o baterie oraz zestawy prysznicowe. Są to elementy, które podobnie jak brodzik czy wannę kupujemy na długie lata. Warto też zwrócić uwagę na fakt, iż czyszczenie poszczególnych elementów przy użyciu żrących substancji sprawia, że zwykle tracimy udzieloną gwarancję producenta. Podobnie jak w przypadku innych elementów wyposażenia łazienek, tak i w zakresie baterii czy słuchawek prysznicowych warto kupić produkty wykonane w krajach należących do Unii Europejskiej, a zamówienie warto złożyć w renomowanych sklepach stacjonarnych lub internetowych, jak np. ;-) www.lazienka360.pl. W ten sposób zwiększamy prawdopodobieństwo, iż zakupiony element został wykonany należycie, z zachowaniem najwyższych standardów jakości i posiada odpowiednie pozwolenia czy atesty. Zakup w dobrym punkcie to również gwarancja bezpieczeństwa oraz pełnego wsparcia posprzedażnego. Nie warto oszczędzać na własnym komforcie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl