pytania i odpowiedzi

Brodzik, kabina, montaż

 1. Jak dopasować kabinę do brodzika

W pierwszej kolejności należy ustalić, jaki kształt ma brodzik, do którego chcemy zamontować kabinę. Czy jest to:

 • brodzik kwadratowy,
 • brodzik prostokątny,
 • brodzik półokrągły,
 • brodzik pięciokątny,
 • brodzik asymetryczny.

 

Następnie należy ustalić/zmierzyć jego wymiary i wybrać odpowiedni wymiar kabiny spośród:

 • kabin kwadratowych
 • kabin prostokątnych
 • kabin półokrągłych
 • kabin pięciokątnych
 • kabin asymetrycznych

 

Znając wymiar i kształt brodzika można rozpocząć przeglądanie dostępnych w ofercie kabin Zazwyczaj jest tak, że dana kabina dostępna jest w kilku wymiarach jeśli nie możesz znaleźć pasującego wymiaru skontaktuj się z nami postaramy się pomóc J

 

 1. Jak zmierzyć promień w brodziku półokrągłym?

 

Jeśli mamy już zamontowany brodzik i chcemy dokupić do niego kabinę, ale nie znamy jego wymiarów, przy brodzikach półokrągłych pojawia się dodatkowe pytanie: Jak zmierzyć promień? Najłatwiej będzie zmierzyć długość brodzika przylegającą do ściany oraz długość prostego odcinka brodzika, prostopadłego do ściany (do momentu, w którym zaczyna się on wyginać w łuk). Od pierwszej wartości należy odjąć drugą, uzyskany wynik jest promieniem brodzika. W ten sposób możemy zmierzyć brodziki półokrągłe, których boki mają ta samą  długość. Warto pamiętać,  że najpopularniejsze rozmiary to, R500 i R550, czyli o promieniu odpowiednio 50 cm i 55 cm. Brodziki wykonywane na wymiar lub o niestandardowych rozmiarach wymagają indywidualnego zaprojektowania kabiny.

 

 1. Jak wybrać odpowiedni syfon do brodzika ?

Przy doborze syfonu najważniejsze jest porównanie średnicy syfonu i średnicy otworu pod syfon znajdującego się w brodziku. W kolejnym kroku należy zwrócić uwagę na wysokość syfonu i zastanowić się nad tym czy można wykonać pod syfon podkucie w posadzce czy cała konstrukcja syfonu musi zmieścić się pod brodzikiem.

Warto zwrócić uwagę na ilość odprowadzania wody – parametr ten podawany jest zazwyczaj w litrach na minutę. Powinna być ona dostosowana do przepływu baterii jaka znajduje się przy brodziku – dzięki temu syfon skutecznie będzie odprowadzał nadmiar wody, przez co nie będzie dochodziło do jego przepełnienia i wylewania się wody.

 

 1. Jak przygotować brodzik do montażu?

Zanim rozpoczniemy montaż brodzika warto położyć go w pozycji leżącej na minimum 12 godzin tak aby się aklimatyzował. Optymalna temperatura w pomieszczeniu gdzie ma znajdować się brodzik przed zamontowaniem to około 20°C. W tym czasie nie należy zdejmować z brodzika folii ochronnej (która znajduje się na całej jego powierzchni). Przed montażem należy dokładnie zapoznać się z instrukcją montażu. W razie niejasności czy problemów zapraszamy do kontaktu.

 

 

 1. Jak czyścić brodzik z powierzchnia akrylową.

Do czyszczenia brodzika z powierzchnią akrylu nie należy używać ostrych drucików, drapiących gąbek oraz ścieralnych mleczek, mogą one zarysować delikatną powierzchnię. Brodzik  po każdej kąpieli warto przetrzeć miękką gąbką z użyciem mydła lub płynu do naczyń, a następnie spłukać silnym strumieniem wody oraz wytrzeć do sucha.

 

 1. Czy na każdym brodziku można zamontować kabinę.

Na każdym brodziku z naszej oferty można zamontować kabinę i ściankę Walk In . Przy montażu należy postępować zgodnie z instrukcją montażu dołączona do kabiny przez producenta.

Brodzik podpłytowy, odpływ liniowy

 1. Jaka jest różnica między brodzikiem podpłytowym, a tradycyjnym odpływem liniowym Najprościej mówiąc brodzik podpłytkowy jest odpływem liniowym zintegrowanym trwale z uszczelnioną płytą spadkową. Brodzik podpłytowy posiada wyprofilowane spady oraz powierzchnię o bardzo dobrej przyczepności kleju i płytek. Ten produkt jest dużo prostszy w montażu niż tradycyjny odpływ liniowy. Końcowy efekt wizualny jest taki sam przy oby wyrobach ale szczelność i gwarancja spadków konstrukcyjnych zapewniona jest fabrycznie.

 

 1. Czy można zamontować brodzik podpłytowy na ogrzewaniu podłogowym

Nie można zamontować brodzika podpłytowego na zamontowanym wcześniej ogrzewaniu podłogowym, mata grzewcza nie może znajdować się pod konstrukcją brodzika.  Brodzik podpłytowy mógłby doprowadzić do uszkodzenia maty grzewczej, ponieważ izoluje on przedostawanie się ciepła do pomieszczenia.

 

 1. Czy przy zakupie odpływu liniowego lub brodzika podpłytowego otrzymam wszystkie elementy potrzebne do montażu.

Tak, zakupując w naszym sklepie zarówno odpływ liniowy jak i brodzik podpłytowy Klient otrzymuje kompletny wyrób.

Kupując odpływ liniowy w zestawie znajduje się:

 • odpływ z maskownicą,
 • syfon,
 • regulowane nóżki oraz taśmę i kołnierz uszczelniający.
 • Dodatkowo w zestawach z odpływami Slit Advance oraz Thin Line znajdują się również haczyki serwisowe.

             Kupując brodzik podpłytowy w zestawie znajduje się:

 • brodzik podpłytowy,
 • maskownice odpływu,
 • syfon,
 • dodatkowe elementy uszczelniające

 

Nośniki i obudowy do wanien

 1. Czy montując wannę na nośniku muszę do niej zamontować nóżki?

Przy wyborze nośnika do wanny nie należy jej montować na stelażu /nóżkach. Prawidłowo zamontowany nośnik zapewnia wystarczające podparcie i stabilność wannie, która jest na nim usytuowana. Jeśli wanna jest już zamontowana na nóżkach/stelażu zachęcamy do rozważenia zakupu obudowy podpłytowej.

 

 1. Czy w nośniku mogę wykonać odpływ rewizyjny?

Nośnik został tak skonstruowany aby bez problemu można było wykonać w nim otwór rewizyjny. Prawidłowo wykonany otwór nie osłabi konstrukcji nośnika.

 

 1. Czy po oklejeniu nośnika płytkami będą one wystawać poza rant wanny?

Nośnik jest wykonany w taki sposób aby po oklejeniu płytkami były one równe z rantem wanny.

 

 1. Dlaczego w zakupionej obudowie do wanny z podcięciem LED nie ma podcięcia?

Jeśli zakupiono obudowę do wanny z podcięciem na LED, a podcięcie nie jest widoczne należy w pierwszej kolejności sprawdzić etykietkę na kartonie czy nie doszło do pomyłki i w  numerze katalogowym znajduje się zapis ……/ LED jeśli tak należy postępować zgodnie z instrukcją załączoną do wyrobu. Żeby produkt był jak najbardziej uniwersalny i każdy Klient mógł go dopasować do swoich potrzeb zastosowano rozwiązanie pozwalające na wybór wielkości podcięcia. W dolnej części obudowy znajdują się fabrycznie wykonane laserowe nacięcia. Wystarczy przeciągnąć ostrym nożykiem w wybranym przez siebie miejscu i powstaje podcięcie.

 

Baterie

 1. Co znajduje się w zestawie z baterią.

Przy wyborze baterii warto zwrócić uwagę na opis znajdujący się na aukcji są tam wymienione elementy wchodzące w skład zestawu. Przy bateriach zlewozmywakowych i umywalkowych w zestawie zawsze znajduję się wężyki przyłączeniowe wody ciepłej i zimnej.

 

 1. Czego używać do czyszczenia baterii

Do mycia zarówno chromowanych jak i czarnych, białych czy złotych baterii należy używać środków o odczynie lekko za sadowym lub neutralnym (6-9 pH). Przy regularnym czyszczeniu (zalecane przetarcie minimum raz dziennie) doskonale sprawdzą się delikatne środki myjące, mydło czy płyn do mycia naczyń. Do czyszczenia należy używać miękkich gąbek lub delikatnych ściereczek. Po umyciu baterię należy wytrzeć do sucha.

 

 1. Czy po zamontowaniu baterii miedzy bateria a umywalką czy wanna nie będzie przedostawała się woda?

Przy prawidłowo zamontowanej baterii zgodnie z instrukcją montażu nie ma możliwości aby miedzy konstrukcją baterii i umywalką przedostawała się woda. Do baterii załączone są uszczelki zapobiegające sączeniu się wody.

Szafki łazienkowe

 1. Jak wybrać pasującą do szafki umywalkę?

Przy dobieraniu umywalki i szafki należy zwrócić uwagę na wymiary zarówno szafki jak i umywalki. Głębokość szafki nie może być mniejsza niż wymiar umywalki. Należy pamiętać o tym, ze nie każda szafka w wymiarze np. 60 cm pasuje do umywalki 60 cm, Najlepiej zweryfikować rysunki techniczne oby wyrobów. W razie pytań i problemów chętnie pomożemy.

 

 1. Czy meble łazienkowe nie zaczną się rozklejać pod wpływem wilgoci w łazience?

Meble łazienkowe dostępne w naszej ofercie są wykonane z materiałów odpornych na warunki panujące w łazience, należy oczywiście unikać ich bezpośredniego kontaktu z wodą. Warto pamiętać o odpowiedniej wentylacji w łazience.

 

 1. Jak czyścić meble łazienkowe?

Do pielęgnacji i czyszczenia mebli łazienkowych wykonanych z laminatu lub płyty lakierowanej najlepiej używać środki antyseptyczne i środki nabłyszczające - zapewnią one długotrwałą zewnętrzną ochronę mebli. Te środku zapobiegają również zarysowaniom powierzchni i tworzą na meblach dodatkową powłokę ochronną. Do pozostałych typów mebli polecamy produkty organiczne, można je przygotować samodzielnie – odrobina octu lub soku z cytryny w połączeniu z odpowiednią ilością wody, może zdziałać cuda. Soda oczyszczona jest świetna do pozbycia się uporczywych plam po różnych kosmetykach.

 

 1. Co oznacza cichy domyk zastosowany w szafkach?

Jest to system, który spowalnia zamykanie drzwiczek i szuflad i dociąga je do pozycji całkowicie zamkniętej. Funkcja to pozwala na ograniczenie trzaskania drzwiczkami i szufladami. Dzięki temu meble nie niszczą się i zmniejszamy ryzyko ich uszkodzenia.

 

 1. Czy mogę zamówić już złożone meble?

Niestety meble, które oferujemy w naszej ofercie wymagają samodzielnego montażu. To rozwiązanie pozwala na zmniejszenie kosztów wysyłek i niweluje ryzyko uszkodzenie w czasie transportu. Do wszystkich mebli dołączone są czytelnie przedstawione instrukcje montażu, przy postępowaniu zgodnie z nimi montaż nie jest problematyczny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl