Poznaj GOKO - nowatorski produkt zaprojektowany dla poprawy Twojego funkcjonowania.
Poznaj GOKO - nowatorski produkt zaprojektowany dla poprawy Twojego funkcjonowania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Codziennie wstajesz, jedziesz do pracy i tam zaczyna się Twój problem, nie możesz się wypróżnić. Jedziesz w podróż służbową lub na wakacje i znowu czujesz się źle, bo problem z wypróżnianiem powraca i w dodatku zostaje na dłużej. Najprawdopodobniej dotknęło Cię zaparcie. Zaparcie określane jako utrudniona lub nieczęsta (rzadziej niż 2 razy tygodniowo) defekacja, w skrajnych przypadkach może być groźna dla zdrowia. Na pewno nie należy jej lekceważyć.

Powodów może być wiele, ale co zrobić?

Po pierwsze wizyta u lekarza. Ponadto, prawidłowe odżywianie, odpowiednia ilość błonnika w pożywieniu, wystarczająca ilość płynów oraz ćwiczenia. Ale co jeśli to nie pomaga? Czy trzeba faszerować się medykamentami lub cierpieć? Nie.

Krzysztof Karpiński, polski wynalazca twierdzi, że wynalazł urządzenie, które pozwala na całkowite wypróżnianie się bez często bolesnej ingerencji we własne ciało. Jest to GOKO. Urządzenie do stosowania na zewnątrz, które skutecznie odblokowuje stolec oraz umożliwia wypróżnianie się na żądanie.

 

 

 

 

Czym tak naprawdę jest GOKO?

 

GOKO to urządzenie wspomagające prawidłowe wypróżnianie, które w sposób prosty i przyjemny dla każdego, niezależnie od wzrostu czy gabarytów, umożliwia przyjęcie najwłaściwszej pozycji dla procesu defekacji (tzw. pozycji „w kucki”), co jest kluczowe dla procesu wydalania. Co więcej, GOKO to urządzenie ruchome w zastosowaniu, które pozwala zainicjować i pobudzić jelita do wypróżnienia, w przeciwieństwie do stosowanego niekiedy w tym celu nieruchomego stołka.

Jako jedyne na świecie oferuje również zastosowanie trybu dynamicznego, który pomaga przy szczególnie uciążliwych zaparciach.
Pozytywnie przetestowane nie tylko przez użytkowników, ale polecane również przez wybitnego gastroenterologa prof. dr hab. n. med. Jacka Muszyńskiego.

 

 

 

 

Jak działa oraz jak prawidłowo używać GOKO?

W pozycji siedzącej organizm blokuje wydalanie złogów pokarmowych. Stosowanie GOKO pomaga przyjąć prawidłową pozycję ciała, tak zwaną pozycję „w kucki”, w której odbytnica ułożona jest prosto i nic nie utrudnia procesu wydalania w naszym organizmie.

 

 

 

 

GOKO i ZDROWIE

Nowoczesny sedes jest wygodny, ale jego wadą jest przyjmowana na nim pozycja ciała. Siedząc, nasza okrężnica jest zakrzywiona i  zablokowana dlatego, żeby w trakcie codziennych czynności nie przydarzyła Ci się przykra sytuacja.

Przyjmowanie pozycji siedzącej podczas wypróżniania powoduje wiele trudności i problemów, których nie zawsze jesteśmy świadomi. Problemem są długie pobyty w toalecie, nieregularne wypróżnienie oraz mimo użytego wysiłku niewielkie szanse na pełne wypróżnienie.

Istnieje proste i łatwe rozwiązanie, które może być pomocne i warte rozważenia. Przyjęcie pozycji „kucznej” (kąt 35º między tułowiem a udami),  pozwala na rozluźnienie mięśnia oplatającego okrężnicę oraz wyprostowanie jej tak, aby złogi pokarmowe swobodnie mogły opadać w dół, wykorzystując przy tym siłę grawitacji.

  

NO DOBRA... ALE CO DAJE „POZYCJA 35º” ?

Jeśli jesteś sceptycznie nastawiony do pozycji „w kucki”, to pomyśl jak pozytywny wpływ może ona mieć na Twoje ciało oraz jakich chorób i dolegliwości możesz uniknąć. Poniżej podpowiadamy o kilku z nich:

• Zaparcia

Wyprostowana i rozluźniona okrężnica w naturalny sposób pomaga opróżnić jelito. Zmniejsza natężenie użycia tłoczni mięśni brzucha. Zmiana pozycji na prawidłową stymuluje regularne wypróżnienia, poprawiając naturalną pracę jelit i zmniejszając prawdopodobieństwo przewlekłych zaparć.

• Hemoroidy

Przyjęcie prawidłowej pozycji na sedesie zmniejsza parcie na naczynia krwionośne odbytu oraz napięcie mięśni zwieraczy. Mniejsza siła parcia podczas wypróżniania, w znaczny sposób zmniejsza ryzyko zachorowania na hemoroidy w podeszłym wieku.

• Zespół jelita drażliwego (IBS)

Brak skutecznej metody leczenia tej choroby, powoduje możliwość skupienia się jedynie na łagodzeniu jej objawów. Przyjęcie pozycji ”w kucki” może wpływać pozytywnie na złagodzenie takich objawów jak: zaparcia, ból brzucha, skurcze jelit, wzdęcia i gazy,  biegunka, uczucie braku wypróżnienia do końca. Stres nasila objawy, a niemożność wypróżnienia wzmaga ten stres i koło się zamyka. Pobyt w toalecie nie musi dostarczać dodatkowych zmartwień, wystarczy odpowiednio usiąść na sedesie.

• Choroby jelita grubego

Regularne wypróżnianie i oczyszczanie jelita ze złogów pokarmowych, których zawartością są wszelkiego rodzaju bakterie, może ustrzec nas od wielu chorób zarówno samego jelita grubego, jak i innych dolegliwości.

• Szczelina odbytu

Regularne wypróżnianie ogranicza powstawanie twardych złogów pokarmowych. Unikniemy w ten sposób nadmiernego rozciągania ścian jelita, na których dochodzi do krwawych pęknięć.

 

 

          

 

 

 

GOKO W SKLEPIE LAZIENKA360.PL

 

 

GOKO NA YOUTUBE

 

 

GOKO NA FACEBOOKU

 

 

GOKO NA INSTAGRAMIE

 

 


 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl