Wanna czy prysznic?

Wanna czy prysznic?

Najczęściej wybór będzie podyktowany wielkością i kształtem łazienki. Jeżeli łazienka jest mikroskopijnej wielkości to rozsądnym rozwiązaniem będzie montaż prysznica. W tym przypadku zwolennicy wanny są na przegranej pozycji. Jednak jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami  salonu prysznicowego do zagospodarowania albo planujemy remont sporej łazienki na co powinniśmy się zdecydować?

Zalety prysznica

Warto pomyśleć o prysznicu jako o oszczędności. Prysznic nie zajmuje dużo miejsca oraz umożliwia szybką kąpiel. Jednak jeżeli lubimy spędzać więcej czasu na relaksie w wannie to może warto rozważyć opcję zainstalowania dodatkowego parawanu, który połączy zachcianki osób ceniących relaks oraz osób wiecznie zabieganych.

Prysznic również pozwala na oszczędność wody. Przeciętna kąpiel to minimum 200 litrów wody a prysznic to jedynie 50-100 litrów więc łatwo obliczyć że przeciętna oszczędność wody to 50-75% na jedną kąpiel.  Warto tutaj wspomnieć, że oszczędzając wodę oszczędzamy również pieniądze. Jeżeli chcemy nie tylko zadbać o nasze portfele, ale również o ekologię warto wybrać natrysk oraz słuchawkę z wbudowanym perlatorem. Dzięki technologii, w której wykorzystuje zmianę ciśnienia wody, co z kolei sprawia, że zasysane powietrze miesza się z wodą oszczędność oscyluje w granicach 80 %.

Jeżeli domostwo zamieszkują osoby niepełnosprawne lub starsze prysznic będzie bardzo wygodnym rozwiązaniem.  Wejście do wanny może być dla nich niewykonalne ze względu na duża głębokość. Przy tej czynności również może dojść do niebezpiecznych sytuacji np. upadek skutkujący stłuczeniami bądź złamaniami.

 

 

 

 

 

Zalety wanny

Wanna umożliwia długie relaksacyjne kąpiele, o które trudno pod prysznicem. Dodając olejki eteryczne oraz produkty zakupione w aptece można nie tylko odpocząć ale również uśmierzyć ból mięśni lub stawów.

Jest to również idealne rozwiązanie dla zakochanych bo kto z nas nie marzy o pełnej piany, ciepłej, aromatycznej kąpieli i ukochanej osobie blisko nas.

Wybierając wannę możemy pozwolić sobie na dokupienie obudowy podpłytkowej z podcięciem na stopy/ LED. Ułatwi to korzystanie z wanny przy codziennych czynnościach np. myciu głowy lub czynnościach higienicznych. Dla osób, które na pierwszym miejscu stawiają design można zamontować w podcięciu LED, dzięki czemu wnętrze nabierze nowego charakteru.

 

 

 

Mix przyjemności z funkcjonalnością

Oczywiście na rynku można znaleźć różne rozwiązania, które świetnie połączą ze sobą większość potrzeb i oczekiwań. Warto pomyśleć o zakupie głębokiego brodzika, który również spełni funkcję małej wanny. Powierzchnia również nie pozostaje bez znaczenia ważne jest aby pokryta była powłoką, która zapewni możliwość łatwego i szybkiego czyszczenia  oraz zapobiegnie rozwojowi bakterii i pleśni.

 

 

SPRAWDŹ W NASZYM SKLEPIE:

 KABINY PRYSZNICOWE

WANNY

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl