Najczęstsze błędy popełniane podczas remontu i aranżacji łazienki. Cz.2

Najczęstsze błędy popełniane podczas remontu i aranżacji łazienki. Cz.2

Błąd 6 – zakup produktów niskiej jakości

Nie zawsze droższe wanny, brodziki, baterie czy umywalki są lepsze. Jakość zależy zarówno od użytych do produkcji materiałów, jak i konkretnego producenta. Nie warto jednak chodzić na skróty i decydować się na półśrodki. Warto przede wszystkim zaufać fachowcom. W ofercie sklepu www.lazienka360.pl dostępne są sprawdzone produkty wysokiej jakości. Jako sklep internetowy przykładamy ogromną wagę do tego, aby oferta brodzików, wanien czy akcesoriów była nie tylko bogata, ale również wysokiej jakości.

 

 

 

Błąd 7 – brak możliwości suszenia ręczników oraz ubrań

Urządzając łazienkę warto zadbać o to, aby można było w niej bez problemu wysuszyć mokre ręczniki po kąpieli, bieliznę czy inne ubrania. Często zapominamy o tym, aby zaplanować miejsce na wolnostojącą suszarkę. Jeżeli nie posiadamy dostatecznej ilości metrów kwadratowych do dyspozycji, możemy pokusić się o suszarkę podsufitową – gdzie pranie zawiesza się na specjalnych linkach lub drążkach, które następnie za pomocą sznurków podciąga się pod sufit. Warto też zainstalować dodatkowy grzejnik wyposażony w grzałkę elektryczną. Dzięki temu będziemy mogli suszyć ubrania również w okresach przejściowych, gdy nie włączamy centralnego ogrzewania w całym domu. Kolejnym choć dość drogim rozwiązaniem jest zakup pralko-suszarki lub suszarki bębnowej. Należy pamiętać, że pralko-suszarka będzie pobierać więcej wody a z reguły wsad suszenia jest mniejszy niż wsad prania. Wybór ten sprawdzi się u użytkowników piorących niewiele ale często. Osobna suszarka zaspokoi potrzeby osób piorących rzadziej większe ilości prania np. przy dużej rodzinie. Wsad suszenia jest porównywalny z wsadem prania w przeciętnej pralce. Jeżeli zdecydujemy się na osobne produkty możemy ustawić je jedno na drugim (zawsze suszarka na pralce) gdy zależy nam na oszczędności miejsca.

 

Błąd 8 – niewłaściwe oświetlenie

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym oświetlenie powinno być dokładnie przemyślane. Liczba punktów świetlnych, natężenie światła, a także rodzaj barw emitowanych przez żarówki wpływa zarówno na atmosferę panującą w pomieszczeniu, jak i komfort podczas wykonywania codziennych czynności toaletowych. Warto zadbać o to, aby w pomieszczeniu pojawiło się jedno główne źródło światła oraz kilka źródeł punktowych – przy lustrze oraz w miejscach strategicznych, które tego wymagają. Więcej o oświetleniu łazienki można przeczytać na naszym blogu:

ABC OŚWIETLENIA ŁAZIENKI (KLIKNIJ ABY SPRAWDZIĆ)

 

Błąd 9 – niedoszacowanie kosztów

Niedoszacowanie kosztów remontu to chyba najczęstszy błąd popełniany przez osoby decydujące się na urządzenie lub remont łazienki. Pamiętajmy, że poza zakupem niezbędnych elementów wyposażenia – farby, płytek, brodzika lub wanny, umywalki, pralki itd. musimy też zaopatrzyć się we wszystkie materiały, których na pierwszy rzut oka nie widać, a które są niezbędne do przeprowadzenia remontu, jak np. rury, złączki, zaślepki, kleje, gładzie, grunty.

W praktyce wygląda to zwykle tak, że do ustalonych kosztów remontu musimy dodać jakieś 20-30%. Często bowiem poszczególne materiały czy produkty zdążą podrożeć w międzyczasie. Często też musimy kupić więcej materiałów niż zakładaliśmy. Warto to uwzględnić w kosztorysie, aby później nie mieć nieprzyjemnych niespodzianek.

 

Błąd 10 – nadmiar rzeczy

To częsty błąd nie tylko podczas urządzania łazienki, ale i pozostałych pomieszczeń w domu. Czasem trudno zdecydować się na jeden styl albo konkretne rozwiązania. Wtedy często postanawiamy połączyć oczekiwania domowników i kupujemy wszystko, a następnie upychamy niepasujące do siebie elementy w łazience. Nie tędy droga. Łazienka powinna być pomieszczeniem, które przede wszystkim zapewni nam komfort na co dzień. Im mniej zbędnych rzeczy, tym lepiej. Zawsze lepiej sprawdzi się minimalizm od przepychu.

 

Błąd 11 – brak czujnika tlenku węgla

Ta sprawa dotyczy wyłącznie mieszkań czy domów, w których piec gazowy zainstalowany jest w łazience. W takim wypadku instalacja czujnika tlenku węgla jest obowiązkowa, gdyż może uratować nam zdrowie i życie. Koszt czujnika jest niewielki w porównaniu do naszego życia. 

 

Błąd 12 – źle rozplanowana instalacja elektryczna

Punkt ten dotyczy nie tylko źródeł światła, ale również rozmieszczenia w pomieszczeniu włączników czy gniazdek elektrycznych. Tutaj obowiązuje zasada, że lepiej zdecydować się na 1-2 gniazdka więcej niż mniej. Na pewno powinny znaleźć się w okolicach umywalki, aby móc wygodnie podłączyć suszarkę, lokówkę, prostownicę czy golarkę. Warto też pokusić się o dodatkowe gniazda elektryczne na ścianach, dzięki czemu bez problemu podłączymy odkurzacz czy inne urządzenia jak np. grzejnik elektryczny.  

 

Błąd 13 – niedostateczna wiedza

Na koniec błąd, który popełniamy bardzo często, zwykle nieświadomie. Łazienka obok kuchni jest pomieszczeniem, którego urządzenie wymaga fachowej wiedzy oraz doświadczenia. Zwykle bez pomocy projektanta czy chociażby fachowca, który niejedną łazienkę już wyremontował, nie uda nam się zaplanować wszystkiego i zapanować nad wszystkim. Warto zdać się na specjalistów i po prostu im zaufać – wtedy nasza łazienka będzie pomieszczeniem wygodnym, bezpiecznym, a nam uda się uniknąć wszystkich błędów, o których wspomnieliśmy.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl